her şey aynı


zıt anlamları barındıran kelimeleri bir araya getirerek oluşturulmaya çalışılan ironiklikle yaratılan farklı anlamlar, bir köke ve karaktere sahip olmalıdır. o zaman bir değer ihtiva etmeleri mümkündür. yıkılan duvar değil, duvarı yıkan rüzgar olmak mesele. yoksa her sözünüz, beşeriyet içinde kaybolup gidecektir. güç odur ki, kanına karışsın, ruhuna işlesin.

kelimenin gücü, ardına bakmaksızın ilerleyen bir yolculuğun içinde, tutunacak bir güç bulup, ona karışarak hızlanmaktır. yolda zaruriyet dışına çıkmadan hakikati aramak. korkularla bezenmiş, hazlardan uzak bir imtihanın yüz ölçümünde kaybolmak. nasıl?

önce kendini inandığı şeye memur etmeli insan. onun saflığına ve doğruluğuna bütünüyle inanmalı. bu bir durum, bir fikir ve bir insan olabilir ya da hepsi birlikte. uzun zamandır bu hakikatin içinde debelenip durmaktayım, aslında yeni yeni durulmaktayım. yeni yeni anlamaktayım gerçeğin bu çileli karmaşasını. şimdiye kadar bu büyük özün temellerini attığımın farkında olmadan çırpınıp durmuşum sabırsızca. her şey, her gecen gün buldugu yeni anlamlara yapışırken, yürüdüğüm köprüyü benim sanmısım.

evet artık parmaklarım titriyor aklımdan geçerken ismi. öyle eskisi gibi toz bulutunda kum taneleri gibi savrulmuyor kelimeler, uçuşup durmuyor anlamsızca. öylece duruyor ve bekliyorum. ağır ağır doluyor içime. en küçük bir anı hatırlamak bile ruhumu titretiyor. susmak isteyişimin çaresiz haykırışları olmaktan öte değil bu.onu anlatmak, ona yaklaşmak onu yaşamak artık herşey. yüz yüze kaldığım tek gerçek var, ona asla dokunamayacağım. ve bunun tek sebebi onu ellerimin arasından kaçırmış olmam. işte bu benim yalnızlığımın kısa hikayesi. benim mahkumiyetim. bir taraftansa en büyük zaferim. kendimi alt ettiğim ve kabullendiğimin ifadesi, tezahürü.

öylece durup gökyüzüne bakmak, maviliğinde kaybolmak, erimek gölgesinde yalnızlığın. seni sevmek her yerde aynı, her şey aynı sevmek…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s